RSS feed for Stephen
  • The Half of It

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • American Gospel: Christ Alone

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • The Current War

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • November Criminals

    ★★★

  • 1922

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Upside

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Circle

    ★★