RSS feed for Stephen

Stephen has logged 20 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Yearling

The Yearling

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Dog Skip

My Dog Skip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Old Yeller

Old Yeller

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Where the Red Fern Grows

Where the Red Fern Grows

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Box

The Box

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry