• Infinite

    ½

  • In The Heights

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Deadly Illusions

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Antebellum

  • Fatal Affair

  • The Old Guard

    ★★½

  • You Should Have Left

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Booksellers

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • VHYes

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Vivarium

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Intruder

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • The Commuter

    ★★

  • Hangman

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Kareem: Minority of One

    ★★½

  • Green Room

    ★★★★★

  • A Most Wanted Man

    ★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Man of Steel

    ★★