• Avengers: Infinity War

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Red Sparrow

    ★★

  • Tully

  • The Post

  • All the Money in the World

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Molly's Game

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • The Florida Project

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

  • 45 Years

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Coraline

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

  • Casablanca

    ★★★★★