Sort by

Stephen has logged 31 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Elmer Gantry

Elmer Gantry

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Day of the Locust

The Day of the Locust

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of Lylah Clare

The Legend of Lylah Clare

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daisy Miller

Daisy Miller

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustle

Hustle

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
4 for Texas

4 for Texas

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Longest Yard

The Longest Yard

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Project A

Project A

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Lightning

White Lightning

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Strange Trip

Long Strange Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★
Read the review Edit this entry