Sort by

lucía has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Distinguished Citizen

The Distinguished Citizen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
23
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Lion

Red Lion

1969
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dying Young

Dying Young

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Goat

The Goat

1921
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry