lucía has logged 125 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sombras de luz: La fotografía de Carlos Bosch

Sombras de luz: La fotografía de Carlos Bosch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Crimes That Bind

The Crimes That Bind

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Todo lo que sería Lucas Lauriente

Todo lo que sería Lucas Lauriente

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Throw Momma From the Train

Throw Momma From the Train

1987
×
★★½
Edit this entry  
25
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry