• Holidate

    ★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • All the Bright Places

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Grudge

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Eli

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • A Man Sneezes and Dies

    ★★★★★

  • A Nightmare on Chocolate

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Brother’s Love

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • The Intruder

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • The Silence

    ★★

  • Pet Sematary

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • The Video Store Commercial

    ★★½

  • Fyre

    ★★

  • Dirty John, The Dirty Truth

    ★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Le cri du rhinocéros

    ★★★★

  • Second Act

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Who's That At the Back of the Bus?

    ★★★★

  • Cyrano, My Love

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Witch in the Window

    ★★½

  • November 13: Attack on Paris

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½