stephanie has logged 58 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry