Sort by
  • Do Revenge

    ★★★½

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Piggy

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • My Son

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • The Fallout

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Dry

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

  • Ian McKellen on Stage: With Tolkien, Shakespeare, Others and YOU

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½