• The Mad Women's Ball

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • He's All That

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Night Raiders

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • Nocturne

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★½

  • Point and Line to Plane

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Follow Me

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½