Stephanie has logged 179 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Lie

The Lie

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Woman

American Woman

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Why Him?

Why Him?

2016
×
★½
Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★½
Edit this entry  
31
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
So Undercover

So Undercover

2012
×
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Furlough

Furlough

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry