• Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • The Bob Emergency

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Howard

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • David Bowie: The Last Five Years

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Allied

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • Sour Grapes

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Big Short

  • The Walk

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • The Visit

    ★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★½

  • Aloha

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Furious 7

    ★★★★

  • Chappie

    ★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Interstellar

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★