• The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★½

  • The Banishing

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Ava

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Once Upon a Time in London

    ½

  • Shazam!

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Greta

    ★½

  • Outlaw King

  • The Meg

    ★½

  • Extinction

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Outsider

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

  • Hereditary

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers 3

    ½

  • Cult of Chucky

    ½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • It

  • Long Shot

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • The Dark Tower

    ★★

  • Dunkirk

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

  • The Circle

  • Power Rangers

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Allied