• Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Allied

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Split

  • Sully

  • Arrival

    ★★★★

  • Imperium

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The BFG

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Midnight Special

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • Bridge of Spies

  • Bone Tomahawk

  • Spotlight

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★★½

  • Legend

  • Ant-Man

  • Terminator Genisys

  • Jurassic World

    ★★½

  • Kung Fury

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Child 44

  • The Invitation

  • Chappie

  • The Witch

  • Ex Machina

  • Taken 3

  • We Still Kill the Old Way

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★½

  • The Judge

    ★★½

  • Gone Girl

  • The Equalizer

    ★★½

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★

  • The Drop

  • The Maze Runner

  • The Theory of Everything

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Predestination

    ★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★½

  • The Inbetweeners 2

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • Maleficent

  • Edge of Tomorrow

  • It Follows

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

  • Godzilla

  • Transcendence

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Noah

    ★★★★

  • 300: Rise of an Empire

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel