Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Against the Ice

Against the Ice

2022
×
Edit this entry  
17
Babel

Babel

2006
×
Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Master

Master

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cleaner

Cleaner

2007
×
★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★½
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
13
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
Edit this entry  
12
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The King's Man

The King's Man

2021
×
Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Edit this entry  
07
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
Edit this entry  
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
Edit this entry  
05
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
Edit this entry  
05
Thor

Thor

2011
×
Edit this entry  
05
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
Edit this entry  
04
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Edit this entry  
03
7500

7500

2019
×
Edit this entry