Sort by

StevenCarrier has logged 56 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marfa Girl 2

Marfa Girl 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
A-X-L

A-X-L

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Chaos

American Chaos

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Twin

The Twin

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Galveston

Galveston

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Lie with Me

Lie with Me

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
High Crimes

High Crimes

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Edit this entry  
13
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
22 July

22 July

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Sentinel

The Sentinel

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Premonition

Premonition

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Nine 1/2 Weeks

Nine 1/2 Weeks

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry