• Nightbooks

  • Scenes from a Marriage

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★

  • Hellbender

    ★★

  • Satan's Servant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • The Loneliest Whale: The Search for 52

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Shook

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • John and the Hole

    ★★½

  • In the Earth

    ★★

  • Censor

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Banishing

    ★★½

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Bloodthirsty

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Final Account

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Slaxx

    ★★

  • Lucky

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★