stevenisaverage has logged 91 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stuber

Stuber

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Still Waiting...

Still Waiting...

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry