Sort by

Steven has logged 292 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Treasure of the Bitch Islands

Treasure of the Bitch Islands

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost Hearts

Lost Hearts

1973
×
Read the review Edit this entry  
24
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Edit this entry  
13
Comfort and Joy

Comfort and Joy

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Gerry

Gerry

2002
×
Edit this entry  
11
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Performance

Performance

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Rapture

The Rapture

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
You Are Here

You Are Here

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Archangel

Archangel

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Careful

Careful

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
You Are Here

You Are Here

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★½
Edit this entry  
28
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside

Inside

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night

Last Night

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Edit this entry  
16
Three Quarters

Three Quarters

2015
×
Edit this entry  
15
Obscuro Barroco

Obscuro Barroco

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Series 7: The Contenders

Series 7: The Contenders

2001
×
★★½
Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Edit this entry  
09
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cabin Boy

Cabin Boy

1994
×
★★½
Edit this entry  
05
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Night of a Thousand Cats

The Night of a Thousand Cats

1972
×
★½
Edit this entry