RSS feed for Steven
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
Read the review Edit this entry  
16
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hidden Mother

Hidden Mother

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flagged

Flagged

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dunes

The Dunes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moomins and the Comet Chase

Moomins and the Comet Chase

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
El Gigante

El Gigante

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Showing

The Last Showing

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
White Zombie

White Zombie

1932
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Hatchet

Hatchet

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wet Hot American Summer: Ten Years Later

Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Never Hike Alone

Never Hike Alone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Reefer Madness: The Movie Musical

Reefer Madness: The Movie Musical

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
1st Summoning

1st Summoning

2019
×
½
Read the review Edit this entry