Sort by

STEVEN has logged 68 entries for films during July 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Dangerous Tonight

I'm Dangerous Tonight

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead 3D

Night of the Living Dead 3D

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Day of the Dead 2: Contagium

Day of the Dead 2: Contagium

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Woman's Torment

A Woman's Torment

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Savage Vengeance

Savage Vengeance

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fear

The Fear

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frankenstein Day of the Beast

Frankenstein Day of the Beast

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Monster of the Opera

The Monster of the Opera

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killing Spree

Killing Spree

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Taboo IV: The Younger Generation

Taboo IV: The Younger Generation

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Full Moon High

Full Moon High

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arthur

Arthur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taboo

Taboo

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Vengeance

Blue Vengeance

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Linnea Quigley's Horror Workout

Linnea Quigley's Horror Workout

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream of the Demon Lover

Scream of the Demon Lover

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pretty Peaches 3: The Quest

Pretty Peaches 3: The Quest

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
SexWorld

SexWorld

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pretty Peaches 2

Pretty Peaches 2

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fraternity of Horror

Fraternity of Horror

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Civilisations: The Gardens of Babel

Civilisations: The Gardens of Babel

2001
×
★★
Edit this entry  
09
Malabimba

Malabimba

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Read the review Edit this entry