Steve has logged 10 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry