Sort by
  • Thanksgiving

    ★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★★

  • Saw X

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • The Menu

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Tread

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Missing 411: The Hunted

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★