• Project Power

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Polar

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Sausage Party

  • The Martian

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ½

  • Out of the Furnace

    ★★★½

  • The Purge

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Men in Black 3

    ★★

  • Zombieland

    ★★★★★

  • The Hangover

    ★★★

  • Star Trek

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • EuroTrip

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★

  • Friday After Next

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★★

  • Snatch

    ★★★★

  • Scary Movie

    ★★

  • Stuart Little

    ★★★★★

  • Life

    ★★★★★

  • James and the Giant Peach

    ★★★★★

  • Friday

    ★★★★

  • Dumb and Dumber

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★

  • Boyz n the Hood

    ★★★★★

  • Harlem Nights

    ★★★★½

  • Coming to America

    ★★★½

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas!

    ★★★★★