Stew has logged 125 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jawline

Jawline

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry