Sort by

👻sam🎃 has logged 119 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
Edit this entry  
16
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
05
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Predators

Predators

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry