Sort by

👻sam🎃 has logged 22 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Predators

Predators

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
La Puppé

La Puppé

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
½
Read prior review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry