Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Edit this entry  
01
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
TÁR

TÁR

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
27
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Marvel Studios Assembled: The Making of Black Panther: Wakanda Forever

Marvel Studios Assembled: The Making of Black Panther: Wakanda Forever

2023
×
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Game Change

Game Change

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★½
Edit this entry  
31
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Edit this entry  
30
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
You People

You People

2023
×
★★
Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Parkland: Inside Building 12

Parkland: Inside Building 12

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry