Sort by

calvin has logged 13 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Slice

Slice

2018
×
Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry