Sort by
  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Raising a School Shooter

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Nian

    ★★½

  • Persona Non Grata

    ★★★½

  • News of the World

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Exception

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Feeling Through

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Colette

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★

  • Do Not Split

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Genius Loci

    ★★★

  • Into the Darkness

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★½

  • Collision

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Daniel

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • The Silence

    ½

  • Pet Sematary