Sort by

STinG has logged 676 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lake Placid 3

Lake Placid 3

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Event

The Event

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Belly

Belly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Magic Flute

The Magic Flute

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alps

Alps

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lou

Lou

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
½
Read prior review Edit this entry  
25
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
AD/BC: A Rock Opera

AD/BC: A Rock Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Look Then Below

Look Then Below

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Centre

The Secret Centre

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Deadly Affair

The Deadly Affair

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prophet

The Prophet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Duet

Duet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry