RSS feed for Apolonia
  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Possum

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Utøya: July 22

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½