• Men

    ★★★★½

  • A Perfect Pairing

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Infinite Storm

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Umma

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Alice

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Cursed

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★