Sort by

walt. has logged 216 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
Edit this entry  
22
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hanna

Hanna

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Possum

Possum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry