StormofCuteness has logged 15 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

1966
×
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Story of Water

A Story of Water

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry