RSS feed for StormofCuteness

StormofCuteness has logged 40 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lend a Paw

Lend a Paw

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Wild Hare

A Wild Hare

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pippin

Pippin

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Five

The Five

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Escape From Fremantle

Escape From Fremantle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leslie Jones: Time Machine

Leslie Jones: Time Machine

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deep Water

Deep Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Dark Place

A Dark Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Factory: A Short Conversation with the Obamas

American Factory: A Short Conversation with the Obamas

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry