• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • TFW No GF

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Savage X Fenty Show

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dark Encounter

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • The Left Behind

    ★★★½

  • Mrs Lowry & Son

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½