eve has logged 21 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry