Sort by
  • Lift

    ★★½

  • Anyone But You

    ★★★

  • Genie

    ★★½

  • Napoleon

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • Nowhere

    ★★½

  • The Darker The Shadow, The Brighter The Light

    ★★

  • Dumb Money

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • The Flash

    ★★½

  • Take Care of Maya

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Cat Person

    ★½

  • The Deepest Breath

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Scoob!

  • Tiger King

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½