strikedintimacy has logged 11 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Descendants

Descendants

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry