• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½