• Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

  • Late Night

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Nun

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Bright

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Hagazussa

  • Happy Hunting

    ★★★½