• Gerald's Game

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★½

  • Rough Night

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • The Endless

    ★★★★

  • Sweet Virginia

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Going in Style

    ★★

  • The Boss Baby

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Fist Fight

    ★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Office Christmas Party

    ★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★

  • The Accountant

    ★★★

  • The Monster

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Sing

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • The Night Of

    ★★★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★