Sort by
  • Double Indemnity

    ★★★★½

  • Notorious

    ★★★★

  • Touch of Evil

    ★★★★½

  • Raging Bull

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Top Gun

    ★★★★

  • The Apartment

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Purple Rose of Cairo

    ★★★★½

  • Hannah and Her Sisters

    ★★★★½

  • Tremors

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Shaft

    ★★★★

  • The Wild Bunch

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★½