• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Moriarty the Patriot

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Hater

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Chernobyl

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

  • Hereditary

    ★★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★

  • Forgotten

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • Zootopia

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Intern

  • Demolition

    ★★★½

  • Legend

  • Inside Out

  • Sicario

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Paddington

  • Over the Garden Wall

  • The Theory of Everything

  • Nightcrawler

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Argo

  • The Amazing Spider-Man

  • Drive

    ★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

    ★★★★★

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★★

  • The Dark Knight

  • Atonement

  • Ratatouille

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • Casino Royale

  • Night at the Museum

  • Little Miss Sunshine

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

  • 8 Mile

  • Scooby-Doo

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Se7en

  • Whisper of the Heart

    ★★★★★

  • Ghost

    ★★★★