• Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Forever Purge

    ½

  • Loki

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Dracula

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • You've Got Murder

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Operation Cicero

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Persona

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Mortal World

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ½

  • Arif V 216

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★