• Senior Year

  • Crush

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • Don't Look Up

  • An Audience with Adele

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Squid Game

  • Luca

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Be Your Own Dentist

  • Raya and the Last Dragon

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • The Prom

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

  • Soul

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

  • Pieces of a Woman

  • The Half of It

  • Mulan

  • Minari

  • Palm Springs

  • Little Women

  • Frozen II

  • Help Me I'm Dying

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Captain Marvel

  • The Queen's Corgi

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Nakalimutan Ko Nang Kalimutan Ka

    ½

  • Goyo: The Boy General

    ★★★

  • The Favourite

  • The Hows of Us

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Liway

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Bao

    ★★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★½

  • Leading Lady Parts

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • When We First Met

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Coco

  • Disobedience

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Renegades

  • 100 Tula Para Kay Stella

    ★★½

  • The Glass Castle

    ★★★

  • Finally Found Someone

  • Rough Night

    ★★½