Sort by

Liam has logged 308 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
05
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Camera

Camera

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Mary

American Mary

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
House

House

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Flat

The Flat

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Bluebird in My Heart

A Bluebird in My Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★
Read the review Edit this entry