• Chhorii

    ★★½

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★½

  • Jai Bhim

    ★★★★½

  • Hum Do Hamare Do

    ★★

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Doctor

    ★★★

  • Mughizh

    ★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Intrusion

    ½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kaanekkaane

    ★★

  • Nightbooks

    ★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★

  • Thalaivii

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • star-crossed: the film

  • Zone 414

    ★★

  • Malignant

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★★½

  • Pidikittapulli

    ★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Risen

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • #Home

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Shershaah

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Kuruthi

    ★★★½

  • Navarasa

    ★★★

  • Dial 100

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Insha

    ★★

  • Destination Marfa

    ★½

  • Thittam Irandu

    ★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Mimi

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Midnight in the Switchgrass

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Blood Born

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Jolt

    ★★

  • Malik

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Sara'S

    ★★★

  • The God Committee

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Cold Case

    ★★★